Одного разу я знайшов бухгалтера через Twitter. А ще зовсім недавно резюме нам присилали по факсу, а щоб призначити кандидату зустріч, потрібно було застати його на місці за допомогою стаціонарного телефону.

Чому я про це згадую? Бо зараз існує велика кількість ресурсів для обміну інформацією. Це і спеціалізовані сайти rabota.ua, work.ua, HeadHunter, Linkedin, не кажучи вже про лідерів -- Monster, CareerBuilder, Glassdoor. Facebook та Google також активно виступають на цьому ринку.

 

Україна, звісно ж, має свою ментальність на ринку праці. Так, ми досі навіть не використовуємо всі можливості того ж facebook, а до інструментарію google for jobs нас ще не під'єднали.

 

Але серед безлічі можливостей існують і майданчики, які можуть змарнувати час та зусилля як роботодавців, так і кандидатів. Найбільш парадоксальний ресурс, на мою думку work.ua. Він чудово розрекламований, він давно на ринку… Але там ніхто нікого не може знайти!

Кандидат, який побачив рекламу і розмістив на сайті резюме, може дуже довго чекати дзвінків. В той же час роботодавець, що заплатив за оголошення, веде пошук онлайн – і також не бачить потенційних співробітників. Інтерфейс пошуку -- жах. Пошук за ключовими словами працює так погано, що за допомогою Google можна знайти на цьому сайті більше корисного. Немає можливості масштабувати пошук. Якщо мені, наприклад, потрібен PR-фахівець, то я повинен шукати його у всьому розділі «маркетинг». З іншого боку, кандидат не бачить оголошення про найми.

HeadHunter дуже довго був майже взірцем, джерелом відмінних вакансій і прекрасних фахівців. Він дорогий, непогано модерується – але вже відстає від ринку.

Rabota.ua в свій час добре піднялася з простенького сайту для простеньких вакансій. Але занадто рано зупинилася у своєму розвитку…

До чого я веду? Інформація перестала бути цінністю. Дійсно корисною навичкою сьогодні є вміння нею користуватися. І вищезгадані майданчики можуть допомогти клієнтам вирішити їх проблеми тільки в тому випадку, якщо забезпечать сучасні алгоритми пошуку та пристойний інтерфейс роботи з інформацією: як для кандидата, так і для роботодавця.

 

А поки що головна порада кандидатам: використовувати всі можливі ресурси. Як для пошуку вакансій, так і для того, щоб сповістити світу, що ви відкриті до пропозицій нової роботи.

Можна використовувати як умовно пасивні дії: Linkedin, заповнений статус у facebook, розміщені резюме на HeadHunter, rabota.ua, work.ua. Так і активні: реагувати на цікаві вакансії, зробити підписку на розсилку пропозицій, відправляти резюме потенційним роботодавцям і в агентства, брати участь у групах у facebook.

А от роботодавцям набагато складніше. Навіть коли ви повідомите світу про свої потреби, вам доведеться витратити чимало часу, що б видобути з бурхливого та шаленого потоку пропозицій дійсно корисні крупиці.

 

Адже вхідну інформацію потрібно обробити! І саме ця навичка в період, коли «інформація перестала бути цінністю», стає найбільш ключовою та дорогою. Але цьому буде присвячений окремий пост.