Останні кілька років ринок праці України – це ринок кандидатів та відкритих для них можливостей. Сильні кандидати за кілька тижнів знаходять собі нову роботу, часто мають змогу обирати з кількох пропозицій, рухають рівні заробітних платень. І роботодавці вимушені йти на поступки! Все начебто просто: розміщуєш резюме на сайтах з працевлаштування, грамотно створюєш профіль в LinkedIn – а далі відповідаєш на дзвінки та обираєш.

Здавалося б, прекрасна ситуація. Але вона дуже часто призводить до того, що самовпевнений кандидат сам підкладає міну під свій бренд, отруює майбутнє.

 

Ми, як рекрутери, спостерігаємо зараз дивний і негативний тренд, який все більше набирає обертів. Кандидати просто зникають. Не приїжджають на зустрічі, хоча до того підтвердили свою присутність. Перестають відповідати на дзвінки або повідомлення – прямо всередині рекрутингового процесу.

Ми стикаємось з цим досить часто, чуємо те саме від колег – і можемо стверджувати, що це, на жаль, не поодинокі випадки. Найбільш дивує те, що мова може йти навіть про доволі високі посади.

 

Звичайно ж, обирати – це безперечне право кандидата. Але сьогодні є безліч способів повідомити про зміну свого рішення або графіку: дзвінок, смс, повідомлення у будь-якому з месенджерів, лист. 10 секунд на «Дякую, мені більше не цікаво» -- і репутація у порядку. А от відмітка у базі даних компанії або рекрутингового агентства «Не з’явився на інтерв’ю» або «Пропав» майже на 100% означає попадання у чорний список. Жодне подальше звернення кандидата, хоч як би ідеально він не підходив на посаду, не отримає позитивної відповіді.

Пропадати – найгірше з рішень. А от інвестувати хвилину й написати, що обрали іншу пропозицію, дасть у відповідь ввічливе «Дякую, що повідомили» й відкриті двері на майбутнє.

 

Ринки змінюються. Нинішній рай для кандидатів за якийсь час може знов перетворитися на ринок роботодавців. І сьогоднішня неповага до ділової етики здатна в майбутньому обійтися кандидату дуже дорого.