Часто, це як в дику природу випустити домашнього улюбленця. Після багатьох років роботи в корпоративному форматі, часто в рамках однієї і тієї ж "західної" компанії, ви опиняєтеся сам на сам з потенційними роботодавцями. Ви можете зустріти рекрутера, який запитає: "А чому ви так довго в одній компанії працювали? Вас ніде більше не брали?" До речі, це реальний приклад. Так запитали одного з найуспішніших ейчарів у країні :)

 

Що відбувається на ринку праці? Як не потонути у бурхливому морі? Які є варіанти? Нижче - мої поради.

 

Ризиковано. Спробувати самому. На жаль, частіше за все доведеться зіткнутися з труднощами, обманом роботодавця, некомпетентністю співробітників, котрі приймають рішення в процесі найму. Такі ситуації закінчуються тим, що професіонал потрапляє в культурально неприємне середовище, рівень заявленого на вході (системності процесів, повноважень, навіть грошей) не відповідає реаліям. Таких випадків у моїй практиці 8 з 10.

Ідеально. Мати лоцмана - консультанта. На ринку праці, як і на будь-якому іншому, є тенденції, тренди. Стосуються вони як попиту на фахівців певної спрямованості, так і прогресу - регресу цілих галузей. Наприклад, поціновуються бренд-менеджери. Або зниження попиту на виробничників. Потрібні супервайзери, але регіональних менеджерів немає - пропозиція перевищує попит. FMCG стагнує, аграрії розвиваються. Змінюються канали комунікацій. Ви думаєте, що "Headhunter" працює, але насправді - ні. У тренді "Telegram" канали!

Але і в ідеальному варіанті не все так просто. Є рекрутери, які відразу ставлять кандидата перед фактом, що він не в ринку, не в темі, мовляв, нічим допомогти не можемо.

 

Знайдіть на ринку того консультанта, рекрутера, якому довіритесь, хто компетентний. Якщо немає в роботі відповідної вакансії від клієнта, він запропонує кандидату, який вийшов на ринок, консультацію і супровід. Це формалізований процес, але він може і повинен перейти у справжнє партнерство.

Цей фахівець почне з вивчення резюме. Він допоможе зробити з нього інструмент, а не суміш автобіографії та посадових інструкцій. Також, він актуалізує ваші підходи у пошуку позиції-вакансії. Запропонує найбільш ефективні на ринку зараз. Факт в тому, що стандартні сайти з пошуку роботи перестали бути результативними. З'явилися ефективніші, згадані вище, Телеграм-канали, групи в FB, з”явилися нові, успішні рекрутингові компанії. LinkedIn - хороший, але свій профіль у ньому теж потрібно викласти грамотно. В цьому і полягає сила партнерства.

Наступне запитання: як пройти співбесіду? Скоріш за все, кандидат корпоративного формату не один рік наймав співробітників. А ось сам проходити інтерв'ю не вміє. Потрібно потренуватися.

Питання про інформацію. Рекрутер, який давно в ринку, володіє інформацією про культуру тієї чи іншої компаній, підходи в управлінні. Він може чітко розмежувати поняття іміджу, що створив у споживача в голові продукт компанії, і реальну картину компанії як роботодавця. Багато претендентів не бачать в цьому різниці, а це критично.

Ви пройшли в процесі відбору-вибору до ключових етапів? Які є підводні камені в тестуванні, центрах оцінки, обговоренні оффера? І тут консультант буде поруч.

Знати, що Ви компетентний фахівець, здатний дати результат будь-якій компанії, на жаль, недостатньо. Це може не спрацювати без правильно знайденого алгоритму досягнення результату. І знайти його - Ваша відповідальність.

 

Якщо наймаєте консультанта, то шукайте того, хто буде відповідальним і компетентним, який буде зацікавлений в тому, щоб максимально співпали потреби та очікування, і Ваші, і роботодавця.