Мій партнер написала чудову статтю “CV управлінця. Чи обов'язково це енциклопедія у 5-и томах?”

В продовження теми, хочу звернути увагу на ще один дуже важливий момент: ретельно систематизована інформація у вигляді резюме – це далеко не все, що стає відомо роботодавцю про Вас як кандидата. Сьогодні всі ми залишаємо в Інтернеті, так би мовити, цифровий слід.


Відповідальні за підбір, будь то ейчар, рекрутер, лінійний менеджер або навіть власник, не кажучи вже про службу безпеки, майже завжди "перевіряють" Інтернет у пошуках додаткової інформації про людину, яка стоїть за формалізованим резюме і успішною співбесідою. Ситуації бувають різні. Канали пошуку - банальні до неможливості. Межі між особистим і робочим стерті та розмиті.


Так, наприклад, у моїй практиці одному кандидату було відмовлено на рівні резюме через фото у Facebook. Претендент на позицію керівника з експорту великого холдингу був на фото у… краватці-метелику. HR компанії була обурена. В її уявленні: "Директор з експорту у краватці-метелику? - Ні в якому разі!" :) Окремий випадок, звичайно, але реальний.


А якщо серйозно, то те, як Ви виглядаєте в соцмережах, що постите, коментуєте тощо створює некеровану інформацію для Вашої заочної оцінки. Друг, дружина, чоловік тегнули вас у Facebook на фото з відпочинку. Ви у розслабленому стані: зі спиртним, у плавках, купальнику і т.п. в образі, що точно не відповідає претенденту на ТОП позицію. Наймаюча сторона може інтерпретувати це по-своєму.


Що робити? Якщо залишатися собою, то у соцмережах обмежувати теги і в профілі обмежити пости "для друзів". Будь-яке висловлювання, яке доступне для всіх, розглядати через призму "Інтернет пам'ятає все". Вас можуть знайти за номером телефону, мейлом, за фото, і багато за чим іншим. Ви продавали квартиру 10 років тому? І це можна знайти. Питання в тому, хто, як і для чого цю інформацію буде використовувати.

Введіть своє імя, e-mail, телефон у Google, Bing, Яндекс. Найдоступніше лежить на поверхні. Чи конгруентна доступна інформація з тим професійним образом, який Ви створюєте? На жаль, цілісний образ професіонала, який ви довго і ретельно вибудовували в резюме та на співбесіді, може бути зруйнований жартівливою фотографією або ситуативним коментом, репостом.

 

Наведіть лад у своїй історії, контролюйте свій цифровий слід.

За цим посиланням Ви виявите, що бачать про Вас користувачі Інтернет. За цим посиланням можна видалити інформацію про себе.