Знаєте що є спільного у багатьох кандидатів ТОП рівня, які не часто змінюють роботу? Це те, як виглядає їхнє CV!

 

Як не парадоксально, майже в кожному випадку консультування управлінців, які виходять на ринок як кандидати, ми наполегливо радимо їм переробити резюме або робимо це для них. Успішно реалізовані проекти, якісні зміни в компаніях або департаментах, ріст продажів, круті управлінські навички, тощо просто губляться у потоці дрібного шрифту, незрозумілого формату, зайвої інформації…

 

Резюме -- це візитівка. Його головна мета -- отримати запрошення на співбесіду, а саме ті в компанії, в яких Ви хочете працювати. Не більше і не менше. А для цього за лічені секунди читач має побачили унікальність саме Вашого досвіду, ключові навички, факти й цифри, які підтверджують Вашу ефективність, “зчитати” особистісний портрет та софт-скіли як управлінця. Чому за лічені секунди? Тому що час -- найцінніший ресурс тих, кому Ви своє CV відправляєте. Перші два рядки дрібного шрифту ні про що -- й погляд пішов по діагоналі, або файл вже закрили...

Отже, як покращити?

 

Перше й найпростіше -- структура та формат.

 

СТРУКТУРА:

 

Особисті дані/ Контакті деталі. Тільки необхідний мінімум. Телефон, e-mail, інші релевантні способи зв'язку з Вами. Повірте, нікому не цікаво скільки у Вас дітей, чи домашня адреса.

Важливо: формат Вашого e-mail. Оптимальний -- гарне поєднання імені/ініціалів/прізвища. “Vasia1988(at)gmail.com”-- не кращий варіант для управлінця. “V.Gavrylov(at)gmail.com”, “Gavrylov_Vasyl(at)gmail.com”, “Gavrylov_V(at)gmail.com” -- шукайте варіанти. Трохи креативу і їх можна знайти. 

 

Фотографія. Бути чи не бути фотографії у Вашому резюме -- Ваше рішення. Головне -- щоб вона працювала на Вас, а не проти Вас. Бізнесова, якісна. Або прибрати.  Ідеальний варіант -- фото, зроблене професійним фотографом, яке відображає Вашу особистість, характер. 

 

Ключова інформація (Summary). Квінтесенція Вашого досвіду, навичок, знань, досягнень. На самому початку CV. 5-7 пунктів списку (bullet points) або речень про Вас, прочитавши які, читач зразу ж захоче уважно прочитати все інше. Це чи найважливіша частина резюме. Вона має бути унікальною -- саме про Вас! Як перевірити? Якщо бачите красиву фразу, яку можна скопіювати та вставити в інше резюме -- видаляєте. 

 

Досвід роботи. Починаємо з останнього. Компанія, посада/ роль. Дати початку/ закінчення роботи -- бажано вказувати з місяцями. Чи додавати всі свої місця роботи, залежить від їхньої кількості, релевантності. Загальна рекомендація- 8-10 останніх років, або 3-4 ролі. За змістом фокусуєтесь на ключових результатах, досягненнях -- з фактами, цифрами. Що саме вдалося зробити, реалізувати? Довгий список стандартних посадових обов'язків прибираєте. Залишаєте ключові, тезово.    

 

Освіта, додаткова освіта.  Релевантна до ролі, на яку претендуєте. Вища освіта, професійні сертифікації, додаткова загальна і фахова освіта. Довгі списки тренінгів ніхто не читає. Курси візажу або масажу в резюме управлінця -- ставлять під сумнів адекватність автора. Ви не повірите, як часто таке можна зустріти. 

 

 

Додаткова інформація.

Можна відокремлювати або об'єднувати разом в один розділ. Залежить від змісту. Нижче - варіанти. 

 

Володіння мовами. Іноземні мови -- тільки ті, з якими реально можете працювати. Вказуєте рівень володіння (fluent, upper-intermediate, C1, B2, тощо). “Середній” -- ні про що. Усі мови “зі словником”, “базова” -- на видалення.

 

Інформаційні, ERP системи, програми. Релевантні системи, програми з якими працюєте. “Word, Excel, Power Point, Internet”...-- ну, Ви зрозуміли :). Тільки ті, що створюють додану вартість.

 

Додаткова інформація, як то членство в асоціаціях -- у залежності від релевантності.

 

Хобі, тощо -- на Ваш вибір. Якщо ця інформація додає до Вашого портрету, персоналізує -- чому б ні. ФОРМАТ:

Повірте, деталі мають значення.


Довжина. 2- 3 сторінки! Якщо є необхідність детально описати якийсь проект/ проекти- це краще винести в окремий документ. 

Принципово: Скорочення довжини не має вплинути на загальну “читабельність”. Орієнтир -- шрифт Arial 11-12, інтервал між рядками - мін. 1,25.

Виходить багато? Крок 1 -- прибираєте ВСЮ інформацію, яка не несе змісту (слова “Резюме”, “e-mail”, “телефон”; “посадові обов'язки ” після кожної посади; назву компанії, якщо повторюється для різних посад, тощо). Крок 2 - повторюєте крок 1, поки не залишиться жодної зайвої крапки. Все одно багато? Працюєте зі змістом. 


Стиль і форматування. Однакові в усьому резюме, мають спільну логіку. 

  • Обрали шрифт/ шрифти для заголовків, підзаголовків, загальні? -- Перевіряєте чи кругом однакові.
  • Досягнення виділили круглими “буллетами”? -- Чи в усіх місцях роботи так?
  • Відступи -- Кругом за однаковою логікою?
  • Крапка в кінці кожного пункту списків (bullet points)? -- Завжди є?
  • Формат дат -- Чи однаковий?
  • Немає задвоєних пробілів? Пропущених пробілів? 

І так далі…

 

Мова. Синтаксичні, граматичні помилки. Легко сприймається? Немає задовгих речень? Тавтології? Зрозуміло, що маєте на увазі? Тут варто попросити “поміч друга”.

Помилки -- перевіряєте самі, включаєте перевірку орфографії. Перевіряєте ще раз. 


Технічні елементи.

Формат документу -- pdf! Резюме можуть відкривати на різних девайсах, у різних програмах, тому формат може “ламатися”. pdf гарантує, що читач побачить саме те, що Ви хочете, щоб він побачив. 

Назва документу. Будь-який файний варіант поєднання імені, прізвища, слова CV або аналога. Приклад: “MykhayloGontcharov_CV”. “Резюме_останнє”, “MyCV_Engl2019” -- невдала ідея. Порада: документ, який Ви редагуєте, може містити додаткові слова для зручності. Коли останній варіант зберігаєте в pdf -- їх видаляєте.Отже, зі структурою та форматом зрозуміло. Але це тільки частина справи. Далі -- кропітка робота зі змістом.

 

З чим саме й як? Розглянемо детально наступного разу.