Швидкість дуже часто асоціюється з молодістю, невеликим розміром, простою структурою. Мимоволі очікуєш, що у стартапів реакція буде миттєвою, на відміну від компанії в тисяч десять співробітників. Але це – ілюзія новачків.

 

У моєму досвіді є декілька чудових кейсів, які доводять: швидкість не залежить ні від розміру, ні від віку компанії.

 

Історія перша. Є в країні одна чудова корпорація, чисельністю близько 10 тис. співробітників, яка у всіх на слуху. Давно хотів з ними попрацювати, аж нарешті в одному з проектів мій задоволений кандидат запропонував познайомити з компанією «Ш».

Через пару-трійку днів отримую дзвінок. Мене набрала фінансовий директор корпорації: «Костянтин, мені Вас порекомендували, запрошую на зустріч, коли зможете приїхати?» Відповідаю: «Через годину».

Приїжджаю. Йде типова розмова рівних партнерів про проекти та про досвід. Вже хвилин за двадцять вона зауважує: «Все зрозуміло, зараз буде зустріч з генеральним». Тут же зустрічаємося з генеральним директором. Ніякого зайвого пафосу та офіціозу -- він в джинсах. Ще дві години розмова про історію, про війну (тоді ще не нашу) і про майбутні задачі.

Мова -- про позицію одного з директорів. На прямі запитання -- чому не підходить досвід того чи іншого кандидата, що у нього в пулі -- прямі відповіді без напівтонів.

8.30 ранку наступного дня. Дзвінок від генерального: «Я готовий з Вами працювати. Коли зможете приїхати?» Вже через 40 хвилин підписуємо договір.

Сам проект зайняв менше ніж місяць. Вже другий кандидат влаштовував компанію на 70%, а третього генеральний затвердив, коли та спускалася в машину після зустрічі.

Оплата пройшла в тому ж стилі, 40 хвилин з офісу в офіс, друк документів, підписи. Поки я повернувся до себе -- гроші вже на рахунку моєї компанії.

 

Історія друга. Це вже про фінтех-компанію чисельністю близько 100 осіб. Бізнес -- криптовалютний. З директором ми давно знайомі через спільне спортивне захоплення. Керівник -- молодий, просунутий, моторний.

Після спортивної гри питання: «У тебе ж бізнес з пошуку фахівців? Нам потрібен професіонал. Шукали самостійно, але поки що не дуже успішно. Допоможеш?»

Наступного дня зустріч. Кілька годин відвертої розмови про бізнес, компанію, бачення, цінності, проблеми позиції. Протягом наступних двох днів договір підписаний, передоплату отримано, пошук розпочато. Проведені швидкі зустрічі з пулом кандидатів. Кейс, наближений до проблематики компанії, допоміг вибрати з двох фіналістів. Кандидат в компанії, ефективний і на своєму місці.

 

Історія третя. Системна західна FMCG компанія. Попередній досвід з такими представництвами говорив про високий ступінь інертності.

Тендер, закупівлі, важкий торг за «дві гривні». Договір, юристи, правки, узгодження. Кандидат потрібен «на вчора». Але стартувати вдається тільки через два місяці.

Наш клієнт -- з потенційними проблемами, що видно вже зі стилю комунікації. Але на чолі департаменту персоналу працює професіонал, якій потрібен результат. Потрібен їй, її компанії, тобто бізнесу.

В результаті маємо швидке, протягом трьох-чотирьох днів узгодження договору та задач, чітке планування процедур відбору, коригування умов праці та винагороди потенційному претендентові. І це при тому, що штаб-квартира у Європі й узгодження йде через неї. Громіздка система перебудована і прискорена, бо цього потребує ситуація!

 

Історія четверта. Отримуємо завдання від директора представництва міжнародної компанії: потрібен фінансист. Директор вже при формулюванні завдання визначив дати зустрічі з кандидатами, яких ми повинні знайти. Без поспіху, але з німецькою пунктуальністю. І ми працюємо в графіку, і клієнт, чітко розуміючи динаміку процедури, очікує результат. Планування і швидкість!

 

А тепер -- поганий кейс. Невеличкий e-Commerce проект. П'ять років на ринку, в міру успішний. Термінове завдання. Швидка перша зустріч. Перспективи виглядають обнадійливими.

На другу зустріч директор-власник забув приїхати… На третій все ж вдалося про щось домовилися. Узгоджені умови, договір та рахунок вислані. Залишається заповнити профіль та завдання кандидата, підписати договір і внести передоплату.

Три тижні триває тиша. В результаті у мене немає клієнта, а у них -- мене, як партнера. Розчарування.

 

 

Швидкість у бізнесі має визначальне значення. Зараз час кандидатів. Тому ті роботодавці, що приймають рішення швидко -- отримують своїх професіоналів, відданих та мотивованих.

Ті, хто сповідує стиль «давайте ще подивимося кого-небудь» або нікого не отримують, або втішаються співробітниками, що не відповідають ані цілям, ані культурі компанії.